Stredná Amerika - Belize

 

Belize je jedinou krajinou v Strednej Amerike, v ktorej je angličtina úradným jazykom. Je to bývalá britská kolónia nazývaná v minulosti tiež ako Britský Honduras, ktorá získala svoju nezávislosť v roku 1981. Belize je dnes demokratická krajina s bohatou históriou. Krásne azúrové vody Karibiku, Mayské rujiny a chrámy, nedotknuté dažďové pralesy, veľkolepé jaskyne, nádherné západy slnka a ohýbajúce sa palmy vo Vás zanechajú nádherné zážitky. Pozdĺž celého pobrežia Belize sa tiahne úžasný systém koralových útesov - Belize Barrier Reef (300 km), ktorý je časťou "Mesoamerican Barrier Reef System" (900 km). Je to najdlhší systém útesov na západnej pologuli a druhý najdlhší na svete. Je hlavnou turistickou atrakciou Belize stvorenou na šnorchlovanie a potápanie, ktorá je zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Najväčší koralový ostrov Belize Ambra Caye a jeho hlavné mesto San Pedro je hlavným strediskom potápania a vodných športov celej Strednej Ameriky. Od tohto ostrova lemovaného kokosovými palmami je len krátka cesta k ďalším známym oblastiam potápania a šnorchlovania ako Hol Chan Marine Reserve, ostrovy Turneffe, Lighthouse Reef a Mexické skaly. 

Veľké percento územia Belize sú prírodné rezervácie, národné parky a zákonom chránené oblasti, ktoré sú domovom stoviek druhov vtákov, opíc, mrožov, farebných rýb a exotických tropických rastlín, ktoré sú vrcholom nádhernej dovolenky. Veľká časť vnútrozemia, ale aj množstvo kolalových ostrovčekov sú ešte neprebádané a sú rajom pre turistov, ktorí hľadajú panenskú prírodu.

Na Belize žije dnes zmes desiatich rôznych kultúr ako napríklad Mayovia, Mennoniti, obyvatelia pôvodom z Indie, Kreolci, Mestici a Garifuni, ktorých máte možnosť spoznať a užiť si ich pohostinnosť.